Efektowne kompozycje kwiatowe

Kwiaty to zawsze piękna i mile widziana ozdoba. Tym bardziej warto wykorzystać je do udekorowania domu przez Świętami Wielkanocnymi. Wiosną można bez większego problemu kupić przeróżne kwiaty zarówno cięte, jak i doniczkowe. Wprowadzą one świeżą i radosną atmosferę.

Jakich kwiatów możemy użyć w naszych kompozycjach wielkanocnych? Na pewno narcyzów, tulipanów, hiacyntów czy frezji. Mogą one stanowić przede wszystkim wielkanocną ozdobę stołu. Jednak bukiety nawet z tych samych kwiatów mogą się prezentować bardzo różnorodnie w zależności od tego jakich użyje się do nich dodatków oraz do czego zostaną wstawione. Oczywiście świeże kwiaty w ozdobnym wazonie to już naprawdę ładna dekoracja. Natomiast można dodać do nich gałązki wierzby czy frezji. Poza tym można przyciąć kwiaty i wstawić je do niższego wazonika, który zostanie umieszczony w płytkim koszyczku lub innym naczyniu. Dookoła można pookładać pisanki lub skorupki jajek i piórka. Dobrze też sprawdzi się tutaj kwiatek doniczkowy jako punkt centralny.

Ciekawym pomysłem może być umieszczenie doniczkowego kwiatka w jakimś przezroczystym naczyniu i wypełnienie go małymi jajeczkami z drewna, baziami, bukszpanem czy kolorowymi suszonymi trawami. Inna oryginalna propozycja to posadzenie kwiatów w formie do babki. Często też wkłada się je do uroczych koszyczków, które można udekorować wstążką. Zaletą kwiatów doniczkowych jest to, że są bardziej trwałe niż cięte. O ile oczywiście nie zapomina się o ich podlewaniu. Jeśli podczas Świąt Wielkanocnych wybieramy się do kogoś z wizytą zanieśmy mu podarunek w postaci bukietu-stroiku. Może być zrobiony właśnie w koszyczku, w którym układamy zielony owies. Pomiędzy nim ukrywamy doniczki, z których wyrastają miniaturki tulipanów i narcyzów. Dodajemy kilka pisanek i kurczaczków – gotowe! Na pewno każdy ucieszy się z takiej niespodzianki, może nawet bardziej niż ze słodkiego mazurka. Pojedyncze kwiaty bywają też elementami innych ozdób świątecznych. Co prawda nie są wówczas zbyt trwałe, ale za to dodają dużo uroku wszelkim stroikom i wieńcom wielkanocnym. Na pewno warto więc korzystać z tej naturalnej dekoracji i tworzyć jak najwięcej kompozycji z wykorzystaniem wiosennych kwiatów.