Ozdoby na Wielkanoc z makaronu

Osoby, które lubią jeść makaron na pewno zainteresują się też wykonywaniem z niego ozdób wielkanocnych. Obecnie można kupić makarony w różnych kształtach i kolorach, co jeszcze urozmaica całą zabawę. Jeśli więc szukasz oryginalnych i niedrogich sposobów na udekorowanie domu na pewno można polecić wiosenne kwiaty, origami wielkanocne i ozdoby z makaronu.

W jaki właściwie sposób można użyć makaronu do stworzenia świątecznej atmosfery? Jest kilka możliwości. Po pierwsze można sklejać ze sobą różne rodzaje makaronu tworząc w ten sposób na przykład zajączka czy baranka. Oczywiście makaronu nie gotujemy wcześniej. Jeśli nie jest on kolorowy można samemu pomalować makaronowe figurki, kiedy tylko klej całkowicie zaschnie. Inny pomysł na stworzenie dekoracji z makaronu to obklejanie nim wybranych kształtów. Trzeba najpierw kupić lub zrobić, na przykład z drutu, podstawę. Następnie obkładamy ją makaronem, sklejając poszczególne elementy ze sobą. W ten sposób może powstać jajo, kurczak, zając itd. Potem wystarczy pomalować takie dzieło.

Ciekawym pomysłem jest także obklejanie naczyń, chociażby doniczki z ładnym hiacyntem. Można zrobić kilka rzędów i każdy z makaronu o innym kształcie. Najlepiej też pomalować je na różne kolory. Następna propozycja to makaronowe łańcuchy. Robi się je nawlekając kolorowy makaron rurki na sznurek. Natomiast można także posklejać z makaronu różne ozdoby, a potem dokleić je do sznurka. Tutaj liczy się przede wszystkim kreatywność. Takie łańcuchy można porozwieszać po całym domu. Natomiast kolejna wisząca ozdoba to wielkanocny wianek z makaronu. Aby go zrobić potrzebna jest podstawa w kształcie okręgu do której przyklejamy wybrany makaron, a kiedy wyschnie malujemy go na przykład na złoto. Potem można dokleić też piórka, zielone gałązki bukszpanu czy inne dodatki. To wszystko są tylko przykłady i wstępne propozycje, ale tak naprawdę chodzi o to, żeby każdy sam zastanowił się jaką może wykonać dekorację wielkanocną z makaronu. Już podczas ich robienia będzie można na pewno odczuć atmosferę świąteczną. Warto więc znaleźć wolną chwilę pomiędzy gotowaniem, pieczeniem i planowaniem Świąt Wielkanocnych.