Ręcznie robione stroiki wielkanocne

Pośród różnych wielkanocnych dekoracji stołu z pewnością nie powinno zabraknąć stroika. Zajmuje on tam zwykle centralne miejsce i umila jeszcze dodatkowo wspólne posiłki. Natomiast stroiki można oczywiście umieszczać w różnych miejscach w domu. Mogą być stojące lub wiszące.

Każdy z nas może zrobić stroik samodzielnie. Jeśli chodzi o ich stojącą wersję potrzebny będzie koszyczek lub jakieś ładne naczynie, na przykład gliniane. Najlepiej aby było raczej płytkie. Teraz można je wyłożyć wcześniej zasianą rzeżuchą, która zdążyła już wykiełkować i się zazielenić. Inna możliwość to użycie specjalnej gąbki do której łatwo można powbijać gałązki bukszpanu oraz bazie czy narcyzy. W przypadku wersji z rzeżuchą można poukładać na niej kurczaczki oraz robione przez domowników pisanki i ozdoby origami. Niektórzy dodają też czekoladowe jajeczka, zajączki i baranki. Zrobienie stroika wielkanocnego nie wymaga więc zbyt wiele pracy.

Bardzo ładne ozdoby na Święta Wielkanocne można zrobić wykorzystując bazę z wikliny. Można kupić tego typu kulę, jajo czy okrąg.  Właśnie okręgi są bardzo przydatne podczas przygotowywania wianków świątecznych na drzwi. Chociaż ich wieszanie kojarzy się głównie z tradycją bożonarodzeniową, mogą przecież również podczas Wielkanocy ozdabiać nasze drzwi. Zamiast gałązek świerkowych pojawia się bukszpan i bazie, a zamiast bombek kolorowe pisanki. Natomiast stroiki robione na przykład na kulach można wieszać w mieszaniu, chociażby w oknie, i będzie to na pewno bardzo oryginalna oraz ładna dekoracja. Wato też korzystać ile się da z wiosennych kwiatów. Wazony oraz kosze z nimi można porozstawiać w kilku miejscach. Bardzo często również maluchy chcą mieć swój udział w ozdabianiu domu przed Wielkanocą. Można im zaproponować przygotowanie stroików z bibuły. Wystarczy kupić kilka kolorów bibuły oraz przygotować koszyczek z gąbką, patyczki i druciki. Jeśli dzieci są jeszcze dość małe zamiast drucików można użyć na przykład kordonka. Będzie on potrzebny aby przymocować bibułę do patyczków. W ten sposób powstaną kwiaty, które będą stanowiły główną ozdobę stroika. Poza tym można też zrobić kokardę z bibuły, a potem dodać bazie i pisanki.