Świąteczna dekoracja stołu

Ponieważ podczas Świąt Wielkanocnych trochę czasu spędzamy przy stole ważne jest to, aby wyglądał on naprawdę wyjątkowo. Zresztą miejsce i sposób w jaki podaje się jedzenie jest zawsze niezwykle ważne. Im bardziej uroczystą atmosferę chcemy stworzyć, tym bardziej trzeba się postarać nie tylko o smak, ale także o wygląd potraw i samego stołu.

Przede wszystkim trzeba nakryć stół jakimś jasnym obrusem. Najczęściej jest on biały, ale ładnie może też wyglądać zielone nakrycie. Wielkanoc to wiosenne święta, warto to podkreślić dekorując odpowiednio stół. W związku z tym na środku można postawić duży bukiet kwiatów. Mogą to być żonkile i tulipany. Jeśli jednak ktoś woli drobniejsze ozdoby może się zdecydować na kilka bukiecików z niewielkich kwiatków. Nieco świeżości i wiosennego nastroju nada także rzeżucha, na której można ułożyć pisanki. Natomiast chyba najczęściej centralnym punktem świątecznego stołu bywa stroik wielkanocny.

Aby zrobić samodzielnie stroik na Wielkanoc można użyć koszyczka i specjalnej gąbki do której wbija się gałązki bukszpanu, forsycji, bazie oraz kwiaty. Często można też znaleźć w nim kurczaczki, zajączki i baranki z różnych materiałów. Nie można także zapomnieć o pisankach, które dopełnią całość. Obecnie wiele osób stara się o jeszcze bardziej oryginalny wystrój wielkanocny. Jeden z pomysłów to wstawienie gałęzi o ciekawych kształtach do wazonu i ubranie jej „bombkami” z wydmuszek. Mogą być jedno lub wielokolorowe. Z całą pewnością dzieci cieszą się najbardziej z ozdób czekoladowych. Często na stole obok pięknych mazurków i bab pojawiają się różnorodne słodkie figurki, które jednak zwykle pełnią rolę dekoracyjną tylko przez chwilę… Warto też pamiętać o tym, żeby na stole znalazło się miejsce dla palmy wielkanocnej. Zgodnie z tradycją ma ona przynosić szczęście zakochanym oraz parom, które starają się o dziecko. Jest też bardzo ładną i typowo świąteczną ozdobą. Jednak z pewnością w każdym z domów stół wielkanocny będzie wyglądał inaczej. Obecnie istnieje tyle pomysłów i możliwości, że każdy może wypróbować swoje zdolności związane z dekorowaniem.