Wielkanocne origami

Origami kojarzy się od razu z Dalekim Wschodem. Japończycy zrobili ze składania zwykłego papieru prawdziwą sztukę. W ten sposób powstają różnego rodzaju zwierzątka i inne ozdoby, które mogą udekorować pokój dziecinny i nie tylko. Dlaczego więc nie skorzystać ze sztuki składania papieru przed Świętami Wielkanocnymi?

Okazuje się, że wielkanocne origami staje się u nas coraz bardziej popularne. Przede wszystkim trzeba znaleźć dobrą instrukcję tego, jak wykonać nasze ozdoby. Należy robić wszystko dokładnie tak, jak będzie opisane i narysowane. Tutaj ważne jest każde zagięcie, trzeba więc być bardzo dokładnym. Natomiast efekty tej mozolnej pracy na pewno ucieszą każdego. Oczywiście tak naprawdę przygoda z origami to świetna zabawa, która może wciągnąć całą rodzinę. Jest to też przede wszystkim propozycja dla osób, które lubią oryginalne i nowe pomysły. W tym roku mogą więc wypróbować wielkanocne ozdoby z makaronu i origami. Na pewno zrobi to duże wrażenie na wszystkich gościach.

Żeby zrobić kurę, kurczaczka czy jajko origami potrzebny jest papier, który będzie się łatwo zginał. Powinien też być sztywny. Najlepiej korzystać od razu z kolorowego kartonu, ale można oczywiście swoje ozdoby origami pomalować samemu. Zwierzątka i jajeczka można zawiesić następnie u sufitu lub zastąpić nimi tradycyjne ozdoby z różnych materiałów czy czekolady, które układam na stole lub w stroiku. Można też stworzyć ciekawą świąteczną kompozycję kwiatową z origami. Wymaga to sporo pracy, ale z papieru powstają bardzo ładne tulipany. Jeśli wykonamy je z zielonego i czerwonego papieru, a potem umieścimy w ładnym koszyczku będzie naprawdę uroczo. Natomiast origami można wykorzystać nawet podczas rozkładania serwetek na stole. Istnieją specjalne pomysły jak poskładać serwetkę, która nie jest jednak sztywna, tak by powstał z niej kwiat, motylek czy zajączek. W ten sposób można stworzyć naprawdę wyjątkową i świąteczną dekorację stołu. Pośród wielu obowiązków takich jak sprzątanie, gotowanie, pieczenie nie łatwo jest znaleźć czas na stworzenie takich ozdób, ale na pewno warto. W końcu podczas każdych Świąt najważniejsza jest atmosfera.